Güncel Haberler

Turhal’da yağmur suyu hattı projesi tamamlanıyor

Turhal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Osman Gazi Mahallesi’nde yapılan 1320 metrelik yağmur suyu hattında sona gelindi. Belediye Başkanı İlker Bekler, yağmur suyunun ilçenin en büyük sorunlardan biri olduğunu belirterek, proje tamamlandığında su baskını sorununun ortadan kalkacağını söyledi.

Turhal’da yağmur suyu hattı projesi tamamlanıyor

Turhal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Osman Gazi Mahallesi’nde yapılan 1320 metrelik yağmur suyu hattında sona gelindi.

Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı İlker Bekler, yağmur suyunun ilçenin en büyük sorunlardan biri olduğunu söyledi.

Özellikle Mimarsinan, Cumhuriyet ve Osmangazi mahallelerinde yağışların şiddetli olduğu zamanlarda su baskınları yaşandığını belirten Bekler, “Bu durum hem vatandaşlarımızın hem de esnafımızın mağduriyetine neden oluyordu. Biz de bu sorunu çözmek için Turhal’ın en büyük yağmur suyu hattı projesini hayata geçirdik. Bu proje sayesinde yağmur suyu, Şahin Sokak’ta yapımına devam ettiğimiz açık ve kapalı 1350 metrelik yağmur suyu hattı ile Yavşan Deresi’ne taşınacak. Böylece su baskını oluşmayacak.” dedi.

Bekler, sona gelinen projeyi kendi imkanlarıyla yaptıklarını, tamamlanmasıyla bölge altyapısının daha da güçleneceğini ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL