Güncel Haberler

Türkiye’nin güney ve doğusunda kuvvetli yağış ve kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin güney, güneydoğu ve doğu bölgelerinde birçok ilde bu akşam saatlerinden itibaren kuvvetli yağmur ve yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı bekleniyor. Yağışlar, Kahramanmaraş, Osmaniye, Malatya, Adıyaman, Elazığ ve Gaziantep’in doğusunda etkili olacak. Ayrıca, Tunceli, Bingöl, Muş, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Bitlis, Şırnak, Hakkari ve Şanlıurfa’nın kuzeyinde de kuvvetli yağmur ve sağanak görülecek. Van, Erzurum, Erzincan, Hakkari ve Şırnak’ın bazı bölgelerinde ise yoğun kar yağışı etkili olacak.

Türkiye’nin güney ve doğusunda kuvvetli yağış ve kar yağışı bekleniyor

Türkiye’nin güney, güneydoğu ve doğu bölgelerindeki birçok ilde bu akşam saatlerinden itibaren kuvvetli yağmur, yüksek kesimlerde yer yer yoğun kar yağışının etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yağışların akşam saatlerinden itibaren Kahramanmaraş, Osmaniye, Malatya, Adıyaman ve Elazığ çevreleri ile Gaziantep’in doğusunda etkili olacağı tahmin ediliyor.

Bu gece ve yarın sabah saatlerinden itibaren de Tunceli, Bingöl, Muş, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Şanlıurfa’nın kuzeyinde kuvvetli, Diyarbakır ve Adıyaman’ın kuzeyinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli yağmur ve sağanak etkili olacak.

Van, Erzurum ve Erzincan’ın güneyi ile Hakkari’nin kuzeyi ve Şırnak’ın doğusunda yüksek alanlar ile dağlık kesimlerde kuvvetli yer yer yoğun kar yağışı etkisini gösterecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL