Güncel Haberler

Ukrayna basınında yer alan iddiaya göre Rusya, işgal ettiği bölgelerde Ukraynalı çiftçilerin tahıllarını BAE bağlantılı bir şirketle Türkiye’ye ihraç etti.

Ukrayna basını SAN COSMAS adlı bir geminin Zaporozhye bölgesinde çalınan 6,5 bin ton ayçiçeğinin Feodosia limanından kaldırdığını ve Türkiye’ye götürdüğünü iddia etti 

Ukrayna basınında yer alan iddiaya göre Rusya, işgal ettiği bölgelerde Ukraynalı çiftçilerin tahıllarını BAE bağlantılı bir şirketle Türkiye’ye ihraç etti.

Ukrayna basınında yer alan iddialara göre: Ruslar, Feodosia’daki Novocherkassk hava indirme kompleksini vurduktan sonra iskelenin diğer tarafındaki sivil gemileri hareket ettirmeye başladı. İzleme kanalları, Rusya’nın Türkiye’ye gönderdiği çalıntı Ukrayna tahılının hareketini kaydetti.

“BAE KAYITLI TÜRK ŞİRKET GÖTÜRDÜ” İDDİASI

Ukrayna basınında yer alan iddia şöyle: SeaKrime projesinden elde edilen izleme verilerine göre, Tanzanya bayraklı dökme yük gemisi SAN COSMAS, bir parti ayçiçeği çekirdeğini Feodosia limanına yükleyerek Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir şirket adına Türkiye’ye taşıdı.

ŞİRKETLER TESPİT EDİLDİ

Müfettişler, Ukrayna’da Ruslarla birlikte savaş suçları işleyen gemiyi, kargoyu ve şirketleri tespit etti, ayrıca belgesel kanıtlar elde etti ve hırsızlar planının uygulanmasına katılan tüm kişilerin kimliklerini tespit etti.
Daha önce, Ruslar’ın Berdyansk limanından tahıl, özellikle de metal ihraç ettikleri ve cephane ve ağır teçhizat getirdikleri biliniyordu.

Rusya’nın işgal altındaki Mariupol limanından da 25 milyon dolar değerinde metal çaldığını ileri süren Ukraynalılar, bu gerçeğin Alexey Goncharenko tarafından uydu görüntüleriyle de ifade edildiğini hatırlattı.

patronlardunyasi.com

Kaynak: https://www.patronlardunyasi.com/ ‘a Teşekkür ederiz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL