Güncel Haberler

Yalova’da 1549 litre sahte içki ele geçirildi

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde düzenlenen ‘Çengel-4’ operasyonu kapsamında Yalova’da 1549 litre sahte içki ele geçirildi. Operasyonda, şüpheliler M.K. ve V.B. yakalandı. Adreslerde yapılan aramalarda sahte içkilerin yanı sıra alkol üretiminde kullanılan malzemeler de bulundu. Gözaltına alınan şüphelilerin işlemleri devam ediyor.

Yalova’da 1549 litre sahte içki ele geçirildi

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde 81 ilde düzenlenen “Çengel-4” operasyonu kapsamında Yalova’da 1549 litre sahte içki ele geçirildi.

Türkiye genelinde yılbaşı öncesi sahte alkol üretenlere yönelik 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda, Yalova’da adreslerine yapılan baskında şüpheliler M.K. ve V.B. yakalandı.

Bu kişilere ait adreslerde yapılan aramalarda sahte oldukları belirlenen 55,5 litre bira, 55 litre rakı, 3,5 litre viski, 1435 litre şarap ile 37,5 litre etil alkol ve 625 cc alkol aromasının yanı sıra alkol üretiminde kullanılan kazan, imbik, huni ve laboratuvar kitleri bulundu.

Gözaltına alınan iki şüphenin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL