Güncel Haberler

Yerli ve Milli Parti, Andımız’ın okutulması için iktidara çağrıda bulundu

Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, Andımız’ın hemen tüm okullarda okutulması için iktidara çağrıda bulundu. Eğer iktidar bu çağrıya yanıt vermezse, Yerli ve Milli Parti olarak iktidara geldikleri gün, 24 saat içinde Andımız’ın tüm okullarda okutulacağını söyledi.

Yerli ve Milli Parti, Andımız’ın okutulması için iktidara çağrıda bulundu


YERLİ ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, “Yerli ve Milli Parti olarak topluma mal olmuş ‘Andımız’ı hemen, bugün tüm okullarda okutmaya başlatması için iktidara çağrıda bulunuyoruz. Eğer iktidar ‘Andımız’ı okutmaya başlatmazsa; Yerli ve Milli Parti olarak, iktidara geldiğimiz gün, 24 saat içinde tüm okullarda Andımız okutulacaktır. Buna, söz veriyoruz” dedi.

Yerli ve Milli Genel Başkanı Teoman Mutlu, yaptığı yazılı açıklamada,  “Dün Anıtkabir’de on binler hep bir ağızdan ‘Andımız’ı okudu. İktidar bu sese kulak vermelidir. İstiklal Marşından sonra, büyük milletimizin en çok sevdiği ve benimsediği Andımız neden kaldırıldı? Bunun haklı bir gerekçesi var mı? Andımız kime batıyor. Neden batıyor? ‘Türküm, doğruyum, çalışkanım’ demenin neresi kötüdür? ‘Ülküm, yükselmek, ileri gitmektir” demek yanlış mıdır? Yerli ve Milli Parti olarak topluma mal olmuş ‘Andımız’ı hemen, bugün tüm okullarda okutmaya başlatması için iktidara çağrıda bulunuyoruz. İktidar dış politikada ne kadar başarılı ise, Andımızı kaldırmakla o kadar yanlış yapmıştır. Eğer iktidar ‘Andımız’ı okutmaya başlatmazsa; Yerli ve Milli Parti olarak, iktidara geldiğimiz gün, 24 saat içinde tüm okullarda Andımız okutulacaktır. Buna, söz veriyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL