Yine Çocukları Hedef Aldılar: İsrail Çocuk Hastanesini Bombaladı

Estimated read time 2 min read

İsrail, Gazze’ye karşı kullandığı gücü her gün arttırıyor ve bu süreçte savaş suçları işlemeye devam ediyor. İsrail bu sabah saatlerinde Gazze’de bulunan çocuk hastanesinin girişini bombaladı.

İsrail-Filistin arasındaki savaş devam ederken İsrail kullanılan gücü her gün biraz daha arttırıyor.

İsrail’ ordusunun Gazze’de bulunan hastaneye yaptığı saldırıdan sonra İsrail dünya tarafından çok tepki almıştı.

İsrail ordusu, sivillerin bulunduğu noktalara saldırı düzenlerken savaş suçlarına imza atarak hastane ve okullara da bombalı saldırı yapıyor.

İsrail ordusu gece saatlerinde Gazze’nin kuzeyinde sığınmacıların bulunduğu Usame Bin Zeyd okulunu bombaladı.

Dün ambulansları hedef alan İsrail ordusu, bu sabah saatlerinde Gazze’nin batısındaki Nasr Çocuk Hastanesi’nin girişimi bombaladı.

Hamas tarafından yapılan açıklamada, dün İsrail güçlerinin Gazze’den güneydeki Refah Sınır Kapısı’na doğru giden ve ağır yaralı insanları taşıyan bir ambulans konvoyunu” hedef aldığı belirtildi. Bu saldırıda 13 kişinin hayatını kaybettiği ve 26 kişinin yaralandığı bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in işlediği savaş suçlarına karşı tüm dünyaya seslendi, Cenevre Konvansiyonu’nun 4. maddesi gereği uluslararası insancıl hukuka göre yaralıların hayatını kurtarmak için dünyadaki herkese sorumluluğu üstlenmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak: https://onedio.com/ ‘a Teşekkür ederiz…

+ There are no comments

Add yours