Sağlık

Yüz germe ameliyatları

Yüz germe ameliyatları Konu hakkında detaylı ve güncel bilgiler için bu makaleyi okuyun

Yüz germe ameliyatları

Modern yüz germe teknikleri yüzü “germeyi” değil, anatomik yapıların olması gereken yerlere taşınmasını amaçlar. Yüzdeki yaşlanma belirtileri, belirli anatomik yapıların yıllar içinde yer değiştirmesi sonucu ortaya çıkar. Bu yer değiştirmenin iki ana sebebi vardır. Birinci sebep, ilerleyen yaşla birlikte yüzdeki yumuşak dokuların direncini kaybetmesi ve yapısal olarak zayıflamasıdır. İkinci sebep ise yerçekiminin zaten zayıflamış olan bu dokulara
olan etkisidir. Bu değişim yüzü oluşturan göz çevresi, alın, burun, boyun, yanaklar, ağız çevresini etkiler. İnsan yüzünde zaten doğal olarak var olan bazı çizgiler de bu yer değiştirmenin bir sonucu olarak derinleşir. Buna yaşla ortaya çıkan cilt düzensizlikleri de eklenince yüzdeki “yaşlı” görünüm daha da belirginleşmektedir. Günümüzde yaşlanan yüzdeki değişikliklere müdahale profesyonelce ele alınmaktadır.

Yüzün yumuşak doku çatısını oluşturan kas ve yağ yastıkçıkları tabakası cerrahi olarak düzeltilir ve oluşan gevşeklikler ortadan kaldırılır. Bu işlem çoğunlukla kulağın önünden başlayıp arkasına uzanan ve kulak konturları ile gizlenen özel bir cilt kesisi ile yapılır. Bu kesiden hem yanaklara hem de gıdı bölgesine ulaşmak mümkün olup bu bölgedeki gerekli işlemler rahatlıkla yapılabilmektedir. Yüz germe operasyonları çoğu zaman tek başına uygulanmamaktadır. Göz kapağı estetiği, lazerle yüz gençleştirme, lazer lipoliz , botoks uygulamaları gibi tamamlayıcı işlemler hastanın ihtiyacına göre programa eklenerek, yüz bir bütün olarak ele alınmaktadır.

Kaynak: https://www.doktorsitesi.com’ a Teşekkür Ederiz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL