Ekonomi

AK Parti’den asgari ücret açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, devam eden asgari ücret görüşmeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Akbaşoğlu, çalışanların enflasyona ezdirilmeyeceğini vurgulayarak,…

AK Parti’den asgari ücret açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, devam eden asgari ücret görüşmeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Akbaşoğlu, çalışanların enflasyona ezdirilmeyeceğini vurgulayarak, alım gücünü artırmayı hedeflediklerini belirtti.

Görüşmelerin devam ettiğini hatırlatan Akbaşoğlu, bütçe imkanlarını zorlayarak alım gücünü artırmak ve yaşam standartlarını yükseltmek için her türlü çabanın gösterildiğini ifade etti.

“Asgari ücrette, çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz, alım gücünü artıracağımız bir rakamı ortaya koyacağız. 2024’e girerken çalışanlarımızın da yüzlerini güldürmek istiyoruz. Ocak başında ortaya çıkacak enflasyon oranının da değerlendirilmesiyle memur ve emeklilerimizin yaşam standardını daha yukarı çekecek, alım gücünü artıracak maaş düzenlemesi söz konusu olacak” diyen Akbaşoğlu, Orta Vadeli Program ile enflasyonun “tek rakama” indirilmesi için çalışıldığını söyledi.

Akbaşoğlu, petrol ve doğal gaz alanlarındaki adımların hızlandırıldığını, bunun bütçeye olumlu yansımalarının hissedileceğini belirtti.

Doğal gaz ve petroldeki yerlilik oranının artırılmasının cari açığı azaltacağını ifade eden Akbaşoğlu, Aile ve Gençlik Fonu’nun oluşturulduğunu ve 11 ilde evlenecek çiftlere destek sağlanacağını duyurdu.

Akbaşoğlu, “2024’ten itibaren 2028’e kadar seçim vaatlerimizi bir bir yerine getireceğimiz gibi kişi başına milli geliri çok daha yukarılara çıkarma hedefimiz uygulamadadır. Enflasyonun düştüğü, üretimle beraber yatırımların ve istihdamla ihracatın arttığı, cari fazlaya dayalı büyüme modelinin ete kemiğe büründüğü, vatandaşlarımızın refah düzeyinin artırıldığı Türkiye’yi beraber yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Akbaşoğlu, yeni yılda Meclis’te toplumun ihtiyaçlarına yönelik düzenlemelerin gündeme geleceğini ve birçok çalışmanın yapılacağını belirtti. Yeni anayasa sürecine de değinen Akbaşoğlu, tüm parti gruplarıyla bir araya gelerek sivil, özgürlükçü, demokratik bir anayasa oluşturma sözü verdi.

Kaynak: https://www.paraanaliz.com/ ‘a teşekkür ederiz…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL