Ekonomi

Boeing 737 Max 9 uçaklara inceleme

Türk Hava Yolları (THY) filosundaki 5 adet Boeing 737 MAX 9 tipi uçağı ilk inecekleri havalimanında operasyondan çekme kararı aldı.

Boeing 737 Max 9 uçaklara inceleme

Hatırlanacağı gibi ABD’de Portland kentinden kalkış yapan Alaska Havayolları’na ait Boeing 737 Max 9 tipi yolcu uçağının gövdesinden 4 bin 800 metre yükseklikteyken bir parça kopmuş, 177 kişiyi taşıyan uçak, havalimanına geri dönerek acil iniş yapmıştı. ABD Federal Havacılık Dairesi (FAA), olayın ardından 171 adet Boeing 737 Max 9 tipi yolcu uçağının kullanımını askıya aldığını ve bu model uçaklarda inceleme yapılacağını duyurdu.

THY Basın Müşavirliği’nden de konuyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, “Alaska Airlines’ın Boeing 737 MAX 9 uçağında yaşanan olay akabinde otoritelerin ön incelemesi sonucunda Türk Hava Yolları filosunda bulunan 5 adet Boeing 737 MAX 9 uçağın da tedbir amaçlı incelenmesi istenmiştir. Olaydaki teknik inceleme süreci tamamlanıp, otoritelerce talep edilen önlemler alınana kadar Türk Hava Yolları, filosundaki 5 adet Boeing 737 MAX 9 uçağını ilk inecekleri havalimanında operasyondan çekme kararı almıştır. Uçuş emniyeti en önemli önceliğimizdir. Kamuoyunun bilgisine sunulur” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL