Ekonomi

Gram altın 2000 TL’yi ne zaman görür? İslam Memiş net konuştu

Finans analisti İslam Memiş, gram altınla ilgili kısa vadeli tahminlerini açıkladı. Orta ve uzun vadeli öngörülerini de paylaşan İslam Memiş,…

Gram altın 2000 TL’yi ne zaman görür? İslam Memiş net konuştu

Finans analisti İslam Memiş, gram altınla ilgili kısa vadeli tahminlerini açıkladı. Orta ve uzun vadeli öngörülerini de paylaşan İslam Memiş, özellikle son günlerdeki rekor ataklarına dikkat çekti.

Finans analisti İslam Memiş, gram altın için kısa vadeli tahminlerini paylaştı ve aynı zamanda orta ile uzun vadeli öngörülerini dile getirdi. Özellikle son günlerde yaşanan rekor seviyeler üzerine değerlendirmelerde bulunan Memiş’in “Altın ve gümüş fiyatlarındaki rekorlar devam edecek mi?” başlıklı videosunda önemli noktalara vurgu yaptı.

Memiş’e göre, gram altın son günlerde hızlı yükselişler gösterdi ve 1871-1876 lira seviyelerinde işlem görüyor. Bu yıl için öngörülen 1880 lira seviyesinin hızlıca aşılacağını belirten uzman, 1900 lira ve hatta 2000 lira seviyelerinin konuşulabileceğini ifade etti. Özellikle bu hafta içerisinde altın alımının tamamlanması gerektiği uyarısını yineleyen Memiş, 2024 için ise 2500 lira hedefini korudu.

Ancak, hızlı yükselişlerin ardından kar satışları beklediğini ve gelecek haftalarda düzeltme hareketlerinin yaşanabileceğini dile getiren Memiş, bu düzeltmelerin sınırlı kalacağını belirtti. Kısa vadede 1850-1900 lira aralığının takip edilmesi gerektiğini vurgularken, altın sahiplerine de ev veya araba almayacaklarsa bu seviyelerden satış yapmamaları konusunda uyardı.

Ayrıca, Fed’in faiz kararı ve ons altındaki yükselişe de değinen Memiş, ons altının 2000 dolar seviyelerine doğru bir ivme yakalayabileceğini öngörüyor. Ons altının bu hafta 1828 dolara kadar gerilediğini ancak 1993 dolara kadar yükselebileceğini belirten uzman, 1950 ve 2010 dolar seviyelerini takip etmekte fayda olduğunu dile getirdi. Sonuç olarak, altın fiyatlarında yukarı yönlü bir hareketin beklendiğini ifade etti.”

Kaynak: https://www.paraanaliz.com/ ‘a teşekkür ederiz…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL