Sağlık

Kadınlar için estetik takvimi

Kadınlar için estetik takvimi Konu hakkında detaylı ve güncel bilgiler için bu makaleyi okuyun

Kadınlar için estetik takvimi

Zamanın sizden alıp götürdüğü güzellikleri geri kazanmak iste misiniz? Bu soru özellikle kadınları baştan çıkarır. Peki yüzünde ilk kırışıklığı gördüğünde aynalara küsen, göz kapakları yer çekimine yenik düştüğünde ‘eyvah yaşlanıyor muyum?’ endişesini kapılan kadının estetik takvimini öğrenmek ister misiniz?

20’li 30’lu yaşlar

Kişinin yaşıyla beraber değişen imajında gençlik yıllarında ona rahatsızlık verecek konu yüzüyle ilgili detaylardır. 20’li ve 30’lu yaşlarda en sık burun operasyonu yaptırılır. Meme problemleri yine bu dönemlerde daha sık yaşanır.Küçük veya büyük meme sorunu genç kızların psikolojisini hatta bel sağlığını olumsuz yönde etkilediği için gençlik dönemlerinde öncelikle bu sorunların çözümü şarttır.

30’lu 40’lı yaşlar

Yaş evlilik çağını geçip orta yaşa doğru ilerledikçe kadın için vücut imajı daha çok ön plana çıkar. Doğum nedeniyle karında sarkma, hamilelikte alınan kiloların verilememesi, memede sarkma, meme büyük veya küçüklüğü 30’lu ve 402lı yaşların sorunudur. Her 100 kadının 80’inin memesinde problem vardır. Ya büyüktür ya küçüktür veya sarkmıştır. Tüm bu durumlar vücut imajıyla ilgili olarak kişiyi direkt sarsar ve zaman içinde
bir sorun olmuştur. Bu yaşlarda bu sorunların çözümü için geç kalınmaması gerekir.

40’lı ve üzeri yaşlar

İleri yaşlarda kadınlarda özellikle yüzle ilgili problemler ön plana çıkar. Göz kapakları sorunların ilk sırada yer alır. Çünkü kırklı yaşlarda artık göz kapakları sarkmış ve torbacıklar oluşmuştur. Buda otomatik olarak kadına yorgun, bitkin ve üzgün bir ifade verir. “Uykudan yeni mi kalktın, ağladın mı, neyin var, ne oldu, niçin kötü bakıyorsun, niye üzgün görünüyorsun” insanların ortak sorusudur. Bu sorular kişiyi rahatsız eder. 50 yaşına gelindiğinde ise yüzdeki sarkma, kırışıklıklar ve çukurlar belirgin şekilde ön plana çıkar. Bu noktada yüzü germek, doldurmak, kırışıklıkları azaltmak gerekir. Bu işlemler için cerrahi uygulamalar ön plana çıkabilir. Hasta eğer korkuyorsa, endişesi varsa cerrahi müdahaleyi aktif olarak düşünmüyorsa ilk etapta botoks veya iğnelerle dolgular yaparak çukurluklar kolaylıkla doldurulabilir. Ciddi bir sarkıklık varsa ki bu da 60’lı yaşları içerir. Hastanın yüzünüzdeki yıpranmışlığı, zamanın alıp götürdüklerini yeniden geri vermenin tek çaresi yüzü germektir. Burada unutulmaması gereken en önemli nokta; zamanın alıp götürdüğü güzellikleri doğru ellerde ve doğru ekiple geri kazanma şansının olduğunu bilmektir.

Kaynak: https://www.doktorsitesi.com’ a Teşekkür Ederiz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL