Tv, Sanat Sinema

Neşet Ertaş’ı Anma Gecesinde Ailesinden ‘Garip Bülbül’ Filmine Ağır Gönderme!

‘Bozkırın Tezenesi’ olarak bilinen usta sanatçı Neşet Ertaş için Kırşehir’de gerçekleşen anma gecesinde, geçtiğimiz yıl olaylı bir şekilde yayınlanmayan ‘Garip Bülbül’ filmine, Neşet Ertaş’ın ailesi ağır bir göndermede bulundu. Gelin detaylara …

Neşet Ertaş’ı Anma Gecesinde Ailesinden ‘Garip Bülbül’ Filmine Ağır Gönderme!

‘Bozkırın Tezenesi’ olarak bilinen usta sanatçı Neşet Ertaş için Kırşehir’de gerçekleşen anma gecesinde, geçtiğimiz yıl olaylı bir şekilde yayınlanmayan ‘Garip Bülbül’ filmine, Neşet Ertaş’ın ailesi ağır bir göndermede bulundu.

Gelin detaylara birlikte bakalım. 👇

Sazın ve sözün büyük ustası Neşet Ertaş’ın hayatının anlatıldığı ‘Garip Bülbül’ filminin geçtiğimiz yıl mahkeme kararıyla vizyona girmeyeceği açıklanmıştı.

Filmin, Neşet Ertaş’ın ailesinin izni alınmadan çekildiği iddiası üzerine açılan davada ailenin avukatı Uğur Çapkın, yayınlanmasına iki gün kala “Mahkemelerden biri haklılığımızı nihayet gördü ve tedbir kararı verdi. Film vizyona girmeyecek.” demişti.

‘Bozkırın Tezenesi’ olarak bilinen Neşet Ertaş bu sene memleketi Kırşehir’de düzenlenen panel ve konserlerle anıldı.

Panele katılan bir vatandaşın, Neşet Ertaş’ın hayatını anlatan sinema filmini sorması üzerine Hüseyin Ertaş şunları söyledi:

“Babamız ömrü boyunca böyle teklifleri kabul etmedi. Biz de onun çocukları olarak o gittikten sonra onun vasiyetini satmadık. Bize de böyle teklifler geldi ama kabul etmedik.”

“(Belgeselde) Gerçek görüntüsü ve sesi vardı. Kendisi ve dostları anlattı. Hayali olan, yalan dolu, amacı sadece sahiplerinin cebini doldurmak olan bir yapıtın faydası olmadığını o önceden görmüştü. İnsanların cebindeki parasını almak istemeyen, ‘paralı konserler vermiyorum, halka açık konserler veriyorum’ diyen bir insan.”

Panelin ardından Neşet Doğan, Veli Ertaş, Köksal ve İrfan Ertaş, Harun Çulha, Taşan Kardeşler, Erkut Özkan-Muhlis Berberoğlu gibi sanatçılar konser verdi.

İzlemeye gelen vatandaşlar da türkülere eşlik ederek Neşet Ertaş’ı anma gecesinde güzel bir akşam yaşattılar.

Kaynak: https://onedio.com/ ‘a Teşekkür ederiz…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL